جلسه شورای فرهنگی استانداری به مناسبت روز اهدای عضو،اهدای زندگی

به مناسبت روز اهدای عضو ،اهدای زندگی نشستی از سوی شورای فرهنگی استانداری با مشارکت اداره کل امور بانوان و خانواده و پرسنل ستادی عضو انجمن اهدا عضو ایرانیان به ریاست محسن قارونی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع و رئیس شورای فرهنگی استانداری خوزستان برگزار شد.

قارونی بیان کرد: فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در فرهنگ دینی ما بسیار ارزشمند است و مساله اهدای عضو برای خانواده ها به خاطر از دست دادن عزیز بسیار سخت است اما با الگو از این فرهنگ می تواند درهای امید را به سوی بیماران منتظر دریافت عضو باز کرد و هیچ انسان نیازمند پیوندی در لیست انتظار به دلیل نرسیدن عضو پیوندی جان خود را از دست ندهد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع و رئیس شورای فرهنگی استانداری خوزستان اظهار داشت: مسأله پیوند اعضاء به سبب عوامل اجتماعی متعددی که در آن تأثیر میگذارند، بسیار پیچیده است. از جمله این عوامل، مذهب، فرهنگ، سنت‌های جامعه، نکات اخلاقی و حقوقی جدا کردن عضو از بدن است.

وی افزود: ما باید بر آگاهی سازی و علاقه مردم به سمت این کار خیر وخداپسندانه تلاش کنیم و این فرهنگ رادر سطح جامعه ترویج دهیم.

در ادامه مدیرکل امور بانوان و خانواده عنوان کرد: حضرت امام خمینی (ره) بر جایز بودن اهدای عضو تاکید داشتند و با تصویب آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم ملی کشورمان روز ۳۱ اردیبهشت به عنوان روز ملی اهدای عضو،اهدای زندگی نامگذاری شده است.

پارسافخر در ادامه بیان کرد: اهمیت این کار خیر و خداپسندانه چنان ارج و قرب دارد که در قرآن کریم در سوره مائده آیه ۳۲ به تصریح اشاره شده است که هر گاه کسی باعث بقای نفسی شود مانند آن است که باعث نجات جان تمام انسانها شده است.

گفتنی است در پایان جلسه از پرسنل ستادی که در این امر خداپسندانه شرکت کردند تقدیر و تشکر بعمل آمد.

85